IKEA Türkiye 10. yılını kitabıyla kutluyor

0
173
IKEA Türkiye 10. yılını “İlham Veren Yaşam Alanları” kitabıyla kutluyor
IKEA Türkiye 10. yılını “İlham Veren Yaşam Alanları” kitabıyla kutluyor

IKEA Türkiye, uzun yıllar adından söz ettirecek bir projeye imza atarak, 10. yılı için İlham Veren Yaşam Alanları adlı şık bir masaüstü kitabı (coffee table book) hazırladı.

IKEA’nın yaratıcı tasarımları ve akıllı çözümlerinden ilham alarak tasarlanan İstanbul ve çevresindeki 53 ev, ofis, kafe gibi yaşam alanı bulunarak 45 günlük bir çalışmayla fotoğraflandı ve bu kitapta bir araya getirildi.

İçlerinde Fem Güçlütürk, Koray Erkaya, Bahar Kongel gibi ünlü isimlerin evlerinin de yer aldığı masaüstü kitabının fotoğraflarını Burak Teoman çekti, kreatif direktörlüğünü Serra Akıncı yaptı.

Yalın apartman dairelerinden bahçeli müstakil evlere, modern ofislerden sempatik kafelere kadar uzanan 53 gerçek yaşam alanının ilham verici görsellerinden oluşan kitap, tüm IKEA mağazalarında 25 TL fiyatla satışa sunuldu.

Tanıtımı kapak fotoğrafının da çekildiği Boğaz manzaralı evde yapılan kitabın, mekânlarda; IKEA ürünlerinin evlerdeki dekorasyona nasıl başarıyla uyarlandığı, küçük dokunuşlarla nasıl farklılaştığı ve kişisel yorumlar kazandığı örnekleniyor.

Kitap, 10 yıldır Türkiye’de bulunan IKEA’nın her ortama uyum sağlayan ve her zevke uygun zengin ürün yelpazesinden esinlenerek, herkesin içindeki iç mimarı keşfettiğini gösteriyor.

“İlham Veren Yaşam Alanları” kitabı, IKEA’nın her sezon büyük ilgiyle beklenen kataloglarıyla birlikte, Türk insanının ilham kaynağı olarak evlerin başköşesinde yer almaya hazırlanıyor.

HENÜZ YORUM YOK