Işık Üniversitesi Kültür ve Sanat Festivali’ne Destek

0
764
Işık üniversitesinden şile bezi kültür ve sanat festivaline destek verdi
Işık üniversitesinden şile bezi kültür ve sanat festivaline destek verdi

Şile Belediyesi tarafından bu yıl 28.’si düzenlenen ‘Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’ Şile Tahlisiye Kayıkhanesi ve Şile Bezi Sergisi’nin açılışı ile başladı.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ’NE PLAKET

Açılış programında Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Tekinay’a, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu tarafından ‘Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’ne desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

13 ÜLKEDEN 50 SANATÇI ÜNİVERSİTEDE AĞIRLANIYOR

Şile Bezini dünyaya tanıtmak amacıyla 28 yıldır adına festival düzenlenen Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl 10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor. Türkiye’nin ve İstanbul’un en köklü festivallerinden olan Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan 13 ülkeden 50 farklı el sanatları sanatçısı Işık Üniversitesi’nde ağırlanıyor.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANITIYOR

Festivale Türkiye, KKTC, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Romanya ve Gürcistan’dan folklor ekipleri katılıyor. Makedonya, Yemen, Özbekistan, Ukrayna, Japonya, Arnavutluk, İran, Romanya ve katılan tüm diğer misafirlere Türk kültürünü anlatmak için Işık Üniversitesi öğrencileri rehberlik ediyor.

HENÜZ YORUM YOK