CHP Ankara adayı Murat Emir seçimlere hazırlanıyor

0
236
CHP Ankara adayı Murat Emir seçimler için çalışmalarını sürdürüyor
CHP Ankara adayı Murat Emir seçimler için çalışmalarını sürdürüyor

Alan çalışmaları sırasında insanların AKP’ye tepkili olduklarını gözlediklerini vurgulayan Emir, iktidarın çözülmeye başladığını kaydediyor. Türkiye’de yargı bağımsızlığının kalmadığını, savcı ve hakimlerin iktidarın baskısı altında olduğunu dile getiriyor. CHP’li Emir’e göre; iktidar değişikliği durumunda yargının üzerindeki baskı ortadan kalkacağı için, savcılar kendiliğinden harekete geçerek, bugün yaşanan hukuksuzlukların üzerine gider. “Muhtemel bir iktidarda ağır bir yargılama sürecine girecekleri görülüyor. Çünkü çok ciddi yolsuzluk iddiaları var, delilleri sabittir. Ama yargıyı birebir etkilemek ve baskı altına almak yoluyla, yargılanmalarını önlüyorlar. Baskı kalktığı anda savcılar hakimler kendiliğinden harekete geçecektir.” diyen Emir, yolsuzluk delillerinin kaybolmadığını, bir gün yeniden ortaya çıkacağını belirtiyor. İktidarın yargılanmaktan çekindiği için seçime çok büyük önem atfettiğini vurgulayan Emir, bu durumda seçim güvenliğinin gündeme geleceğini söylüyor. Emir, “O delillerin hepsi bir gündeme gelecektir. Onlar kaybolmadı, yok edilmedi. Buradan bakınca da onlar açısından seçim, bir var olup-olmama sorunu oluyor. Bu durumda da seçimi kaybetmemek adına her şeyi yapabileceklerini tahmin etmek zor değil. Biz de buna göre tedbirlerimizi aldık.” şeklinde konuşuyor.

CHP Ankara adayı Murat Emir seçimler için vatandaşlarla beraber olup onların sorunlarını dinledi.Murat Emir seçimler için bu haberimizde okuyabilirsiniz.
CHP Ankara adayı Murat Emir seçimler için vatandaşlarla beraber olup onların sorunlarını dinledi.Murat Emir seçimler için bu haberimizde okuyabilirsiniz.

“HAYALLERİ ÜLKEYİ BİR CEO’NUN TEK BAŞINA YÖNETMESİ”

CHP iktidarında kimseyi ötekileştirmeden, herkese sahip çıkacaklarını, özgürlük alanını genişleteceklerini vurgulayan CHP’li aday Murat Emir, şunları söylüyor: “Demokrasiye, adalete, mülkiyet hakkına, basın özgürlüğüne, temel hürriyetlere kısacası Türkiye’ye sahip çıkacağız. Herkesi kucaklayacağız. CHP İktidarında yapılan bu hukuksuzlukların mutlaka hesabı sorulacak. Ak Parti bu korku ile bir gün mutlaka yüzleşecek.” 7 Haziran seçimlerinin Türkiye demokrasisi açısından bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Murat Emir, AKP’nin ülkeyi tek adamın yönettiği bir ‘şirket’ gibi gördüğünü belirtiyor. Emir, “Onların başkanlık sisteminden anladıkları daha iyi işleyen bir demokrasi, daha bağımsız bir yargı, daha özgür bir medya, daha güçlü bir parlamento değil. Onların anladıkları, ağızlarından da çıktığı gibi ülkeyi bir şirket gibi yönetmek. Tek bir adam CEO gibi şirketi kafasına göre yönetecek.” ifadelerini kullanıyor.

“AKP’DE ÇÖZÜLME VAR, KAN KAYBEDİYOR”

Yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik ve iktidarın lükse kaçan uygulamalarının vatandaşları etkilediğini vurgulayan Murat Emir, seçim çalışmalarında bu ‘gerçeği’ gözlemlediklerini aktarıyor. Alan çalışmalarında ‘AKP’ye oy vereceğim’ diyen birine neredeyse hiç rastlamadıklarını kaydeden Emir, “Elbette AKP’nin bir gücü hala var ama eskiye nazaran son derece zayıf durumda, büyük bir çözülme var, sürekli kan kaybediyorlar. Yaşanan yolsuzluklardan ve yoksulluğun bu kadar artmasından sonra, insanların rahat rahat ‘ben AKP’liyim kardeşim’ diyemediğini görüyoruz. Bu anlamda da seçim sonucunda da AKP’nin büyük bir yara alacağı görülüyor.” değerlendirmesinde bulunuyor.

HENÜZ YORUM YOK